Prasa

Novacolor prezentuje program zrównoważonego rozwoju w ochronie środowiska.


Africa, Patina Minerale i Puro_Titanium & Vox Free stanowią rezultat ekologicznego podejścia Novacolor w zakresie produkcji farb i tynków dekoracyjnych, a także podążania "zieloną" ścieżką rozwoju, którą przypieczętowuje podpisanie współpracy z firmą BASF.

Od 17 do 22 kwietnia, w trakcie Milan Design Week 2018 Novacolor zaprezentuje linie ekologicznych farb, które nie wpływają na środowisko, przy zachowaniu takiej samej wysokiej jakości produktów. 

Jest to możliwe, dzięki programowi "Mass Balance approach", czyli skupieniu się na zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska w drodze nieustannych innowacji i badań. W wymienionych wyżej produktach nieodnawialne surowce kopalne zostały zastąpione zasobami odnawialnych pochodzącymi w szczególności z eksploatacji biomasy.

Biomasa powstaje przeważnie w drodze odpadów z działalności rolniczej, którą można modyfikować za pomocą różnych procesów, w celu uzyskania paliw lub bezpośrednio energii elektrycznej i cieplnej. Jest to zatem prawdziwa rewolucja w świecie farb, która zmieni nawyki konsumentów, wybierając materiały przyjazne dla środowiska, bez obniżania ostatecznej jakości.

Novacolor, dobrze znana włoska firma z produkcji dekoracyjnych wykończeń ściennych oraz firma stanowiąca odnośnik dla architektów, dekoratorów, postanowiła skupić się na zrównoważonej produkcji, mającej na celu tworzenie produktów w pełni ekologicznych, przyjaznych dla środowiska naturalnego oraz dla ludzi. 

Na początku 2018 roku firma Novacolor zdecydowała o pójściu krok dalej w drodze do produkcji ekologicznych farb i tynków dekoracyjnych, dlatego zawiązała współpracę z BASF, największą i najbardziej znaną firmą z brańży chemicznej na świecie, z którą od tej pory Novacolor będzie dzielić wspólne badania, innowacyjne rozwiązania i ekologiczne wartości. 

W wyniku tej współpracy możemy już zaprezentować nowe, innowacyjne produkty: Africa, Puro_Titanium & Voc Free oraz Patina Minerale. 

Africa jest już dostępna wiele lat na rynku jako metaliczna farba dekoracyjna do wnętrz z metalicznymi pigmentami, która pozwala na uzyskanie gry światła i cienia na powierzchni ściany. Teraz jej skład został całkowicie zmieniony by uczynić ją w pełni neutralną dla środowiska. 

Puro_Titanium & Voc Free to matowa, mineralna farba na bazie wodnej do wnętrz, oparta na polikrzemianie potasu, który jest bezzapachowy i nie zawiera lotnych związków organicznych (VOC) ani formaldehydów. Produkt pozwala na ograniczenie wydzielania CO2 do atmosfery związanych bezpośrednio lub pośrednio z produktem oraz procesem jego produkcji. 

Patina Minerale to całkowicie nowy produkt, mineralna przecierka oparta na silikatach do zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego. Klienci dostają możliwość zabezpieczenia i dekoracji ich tynków dekoracyjnych za pomocą w pełni mineralnego produktu, a nie akrylowego. 

Novacolor zainwestowało dużo czasu i pracy w te trzy produkty, ale jest to tylko początek podróży związanej z ekologicznym podejściem na rynku farb, z ostateczym celem jakim jest przyczynienie się do ważnej zmiany dla wszystkich ludzi i środowiska w zakresie zrównoważonego rozwoju.